בדיקת מהירות אינטרנט

שרתים ברחבי העולם

בדיקת מהירות אינטרנט - איך זה עובד?

בדיקת מהירות אינטרנט נעשית בצורה פשוטה ומאוד מובנת מאליה כאשר קוראים על הנושא מעט. בסופו של דבר, מה זה מהירות אינטרנט? זו המהירות שבה אנחנו מורידים מידע מהאינטרנט למחשב או מעלים מהמחשב לאינרנט. בעזרת ההבנה הזו, נוכל להניח כבר עכשיו כיצד המנגנון פועל ובכל זאת נסביר אותו בצורה פשוטה.

מהירות הורדה

המהירות הזו היא המהירות שבהל אנחנו מורידים מידע מהרשת אל המחשב או הטלפון הפרטי שלנו. כאשר נלחץ 'התחל' על הבדיקה של speedtest יווצר חיבור בין האתר למחשב שלכם. המחשב שלכם יבקש מהשרת להוריד כמות מסוימת של מידע. מהרגע הבא, נפתח מעין טיימר באתר ונשלח מידע אל המחשב. ברגע שהכלל המידע שהיה צפוי שיגיע, הגיע, הטיימר נעצר. 

לאחר מכן יבוצע החישוב הפשוט של כמה מידע הורדנו, בכמה זמן. לדוגמה, אם הורדנו 100 מגה ב־100 שניות, נדע שהמהירות הורדה שלנו היא מגה/לשניה. בדיוק כך עובד האתר, הוא בודק כמה מידע הורדתם מן האתר וכמה זמן הדבר לקח לכם, ככל שהורדתם מהר יותר את המידע ככה גם מהירות ההורדה שלכם גדלה.

תקשורת אינטרנטית

בדיקת מהירות אינטרנט - מהירות העלאה

אנשים רבים לא מבינים מדוע מהירות ההעלאה היא מהירות חשובה, אני רק מוריד דברים מהאינטרנט – מה זה אומר לעלות בכלל? את הנושא העדפנו שלא לפרט כאן מתוך הבנה שמדובר בהסבר מסובך אך עם זאת חשוב מאוד להורדת שירים מיוטיוב. עם זאת, היה חשוב לציין כי בדיוק כמו מהירות הורדה, גם מהירות העלאה נמדדת בצורה דומה בסך הכל. 

בניגוד להורדה מהשרת, הפעם על המחשב לעלות מידע לשרת. לכן, נוצר חיבור ייחודי עם השרת והמחשב מתחיל לעלות מידע. בדומה לדרך שהדגמנו קודם, גם כאן נוצר טיימר שבודק כמה זמן לקח לנו לעלות את המידע לשרת. לאחר מספר שניות, נמדוד כמה מידע העלאנו וכמה זמן דרשה ההעלאה.

שרתים ברחבי העולם

בדיקת מהירות אינטרנט - האם יש לבחור שרת?

כאשר אנחנו בודקים את מהירות האינטרנט שלנו אנחנו יכולים לבחור שרת למרות שיש שרת שנבחר עבורנו בצורה אוטומטית. נשאלת השאלה – האם עלינו להחליט בעצמנו באיזה שרת לבדוק את מהירות האינטרנט? התשובה היא לא ואולי כן, נסביר. 

ברמה עקרונית, המערכת יודעת לבחור שרת מותאם עבורכם בצורה טובה, אפילו טובה מאוד. הבחירה של השרת נעשית על פי השרת הקרוב ביותר אליכם (PING). אז מתי כן נצטרך לבחור שרת? כאשר השרת לא מתפקד. ייתכן והשרת שנבחר עבורכם בצורה אוטומטית חווה בעיות טכניות. במקרה שכזה, עליכם לבחור שרת קרוב אחר בצורה ידנית. 

במילים אחרות, כאשר אתם ניגשים לבדוק מהי מהירות האינטרנט שלכם, ככל הנראה עליכם להשאיר את ההגדרות כמו שהם. יש בעיות? משהו לא נראה תואם למה שציפיתם? תחליפו שרת ותראו האם יש תוצאות שונות.

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on telegram
שיתוף בטלגרם
Share on email
שליחה במייל

תגובות