היפוך טקסט

היפוך טקסט

אין דבר יותר מתסכל מלהעתיק טקסט או לערוך בעברית בתוכנה שלא תומכת בעברית, ולגלות שהכול נהיה ג'יבריש. התוכנה העיקרית שעבורה משתמשים הרבה בכלי שלנו היא פוטושופ – תוכנת עריכת התמונות המובילה בעולם. אם ניסיתם פעם לכתוב טקסט רגיל בעברית בעורך התוכן של התוכנה, הטקסט התהפך מ"דוגמה" ל"המגוד". הכלי שהבאנו עבורכם יוכל לבצע היפוך טקסט ולסדר לכם את התוכן כמו שצריך. 

למה זה קורה?

תופעת ההיפוך התרחשה בעיקר בשנים המוקדמות של האינטרנט. בהתחלה לא הייתה בכלל תמיכה בשפה העברית באינטרנט, וכשהחל ביקוש לפיתוח אתרים ומערכות הפעלה בשפה הזו, הפתרון הראשון היה "העברית החזותית". מדובר בגופן מיוחד שבעבור מערכת ההפעלה נקרא משמאל לימין, אך המערכת מקודדת אותו לאותיות עבריות מימין לשמאל. הבעיה העיקרית בסוג העברית הזו, היא שהיה רק גופן אחד שמיש שהיה צריך להתקין במחשב ובאתרי האינטרנט, ובעת ההעתקה מקובץ לאתר או להפך, הטקסט היה מתהפך ועושה בעיות.

כשמייקרוסופט נכנסה לשוק יצרני הדפדפנים, היא יצרה פתרון חדש הנקרא "עברית לוגית". בצורה כזו נפתרו כל הבעיות בעברית המאולתרת הקודמת, והיא הוגדרה במערכת כשפה הנכתבת מימין לשמאל ומקודדת בצורה לוגית בצורה שונה מהעברית הוויזואלית.

מה יכול לגרום לבעיות

מתי הטקסט יכול ליצור בעיות?

הסיבה העיקרית לכך שתוכנות ואתרים עושות בעיות בעברית, היא מכיוון שהם שלא עדכנו את סוג הקידוד, כך שהכלי שלנו יוכל לפתור לכם את הבעיה בקלות וביעילות.

איך עושים את זה?

שלב ראשון: כל מה שצריך הוא לכתוב את שורות הטקסט הרצויות בכלי שלנו, תוכלו לפסק, לרווח שורות ולסדר את הטקסט בצורה שתרצו. 

שלב שני: לאחר מכן לחצו על כפתור ההיפוך – אל דאגה, הטקסט שיופיע מולכם יראה כמו ג'יבריש גמור, אבל ברגע שתעתיקו אותו לתוכנה הסוררת הכול יסתדר. 

שלב שלישי: לאחר מכן העתיקו את הטקסט והדביקו אותו במיקום הרצוי, וחזרו על הפעולה לפי כמות המילים והשורות שתרצו לכתוב.

זהו בסך הכול כלי פשוט ויעיל, שיכול לחסוך לכם זמן וכאב ראש בלכתוב מילים כמו "אנציקלופדיה" בצורה הפוכה 😉.

כלים באתר

אילו עוד כלים יכולים לעזור לי?

כלי ספירת מילים אם אתם כותבים מאמר או רוצים לבדוק כמות מילים מסוימת, בחיפוש קצר באינטרנט תוכלו למצוא כלי שיעשה זאת תוך מילי שניה עבורכם.

בדיקת IP – מאפשר לכם לבדוק את הכתובת ממנה אתם מתחברים לאינטרנט ולהשתמש בה כדי לבצע בדיקות שונות כמו לנסות להסתיר את הכתובת באמצעות שירותי Proxy.

הורדת שירים מיוטיוב האתר שלנו מספק לכם אפשרות להוריד שירים מיוטיוב בחינם, אותם תוכלו לשמוע ללא חיבור לאינטרנט ובצורה פשוטה ויעילה. 

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on telegram
שיתוף בטלגרם
Share on email
שליחה במייל

תגובות