מה כתובת ה־IP שלי

כתובת ה־IP שלך היא:
5.28.182.1, 172.70.247.26
IP Address

בדיקה מהי כתובת ה־IP שלי מעולם לא הייתה פשוטה יותר. בביקור פשוט באתר שלנו מלבד כלי לספירת מילים, או בחיפוש מהיר בגוגל תוכלו לדעת בקלות ובמהירות מספקת מהי כתובת ה־IP שלכם ובהתאם לכך לשנות אותה במידת הצורך. בדיקות IP מלוות אותנו בכל תהליך הגלישה באינטרנט – כל פעולה קטנה, כל חיפוש וכל ביקור באתר נרשם ומתבסס על הכתובת שלכם, בלעדיה לא תוכלו לגלוש בשום אתר.

מהי כתובת ה־IP שלי - מה זה מסמל?

כתובת IP היא המקבילה לשם משתמש שלכם בפורומים או בפייסבוק או בהורדת שירים מיוטיוב, והיא מייצגת את החיבור שלכם ברשת. הכתובת מופיעה בדרך כלל בצורה כזו לדוגמה:  000.00.000.00 ומופרדת באמצעות נקודות. את הכתובת המחשב שלכם מקבל מנתב האינטרנט בבית, וכל פעולה שדורשת חיבור לאינטרנט הכתובת תאשר לנתב לזהות שאתם מחוברים ולספק לכם את המידע שאתם צריכים. 

IP

רגע, לא להתבלבל

ישנם 2 סוגי בדיקות של מציאת מה כתובת IP שלי: האחת פנימית והשניה חיצונית. הכלי שלנו יציג בפניכם את כתובת ה־IP החיצונית שהנתב סיפק לכם ודרכו התחברתם לאתר שלנו. אך כתובת הIP הפנימית לא קשורה לנתב אלא למחשב, לנייד ולכל מכשיר המחובר לאינטרנט. הכתובת הפנימית מאפשרת לנתב לזהות שאתם אלו שהתחברתם, אך היא מסתירה אותו מפני האתרים שנכנסתם אליהם, להם הם מספקים את הכתובת החיצונית. 

בכל אופן, כתובת IP הפנימית משמשת להזדהות של המחשב בפני הנתב, והכתובת החיצונית משמשת את אתר האינטרנט לזיהוי הנתב ממנו התחברתם. 

כדי לבצע בדיקת כתובת IP פנימית עקבו אחרי השלבים הבאים:

  1. לחצו על אייקון החיבור לאינטרנט (Wi-Fi  / חיבור ישיר)
  2. לחצו על מאפיינים או Properties
  3. כתובת ה- IP שלכם תופיעה לצד כתובת IPv4 
Protect IP

איך משנים את כתובת IP שלי?

את כתובת הIP הפנימית לא ניתן לשנות, אך את החיצונית כן משום שהיא תלויה בחיבור לנתב שלכם. כל מה שצריך הוא לחבר ולנתק את הראוטר מהחיבור הטלפוני ויש לכם כתובת חדשה.

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on telegram
שיתוף בטלגרם
Share on email
שליחה במייל

תגובות