ספירת מילים

ספירת מילים

למה צריך בכלל לספור מילים?

האפשרות לספור את כמות המילים באמצעות אתרי עזר הוא דבר לא חדש בעידן האינטרנט. כיום ישנם אין ספור אתרים, בישראל ובחוץ לארץ המאפשרים למשתמשים לבדוק מהי כמות המילים בטקסט אותו הם כתבו. אבל האם אי פעם תהיתם מדוע כלי העזר הזה בכלל רלוונטי? 

כאשר אתם כותבים מאמר, מטלה להגשה, קורות חיים או סתם טקסט לבחירתכם, לפעמים תידרשו לעמוד בכמות מילים מסוימת. לדוגמה, ייתכן ותתבקשו לבצע מטלה באורך של לפחות 500 מילים. במקרה וקיבלתם מטלה כזו, כיצד תוכלו לדעת האם אתם עומדים בקריטריון כמות המילים או כמה מילים בכלל חסר לכם? עבור בעיה זו פותח פתרון 'ספירת מילים בטקסט'. באמצעות תיבת הטקסט שנמצאת בתחילת הדף, באתר קופיקו שמאפשר הורדת שירים מיוטיוב, תוכלו לבדוק כמה מילים נשאר לכם לכתוב עבור העבודה שלכם או האם כתבתם יותר תוכן מן ההגבלה המותרת (בהנחה וישנה תקרת זכוכית למטלה).

ספירת מילים - ללא אתר אינטרנט

עם זאת, הפ'יצר הזה לא היה קיים לעולם, ולכן היו קיימים פתרונות אחרים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם מוצלחים פחות. האפשרות הטריוויאלית היא לעבור מילה ומילה ולספור את כמות המילים שנכתבו. מאוד מהר הבינו כי לספור טקסט ארוך זו בעיה שלא נרצה לעשות בצורה ידנית ולהפוך אותה לאוטומטית – באמצעות המחשב. ברוב עורכי הטקסט כיום נמצא בתחתית המסמך סטטסטיקות אודות המידע שנכתב, בניהם, מספר התווים והמילים שנכתבו. בכל תיבה יפורט כיצד ניתן לספור מילים באמצעות תוכנות שונות.

בתוכנת עורך הטקסט המשוכלל מבית Microsoft בשם Word (כחלק מחבילת Office), ניתן לספור את כמות המילים בצורה פשוטה.

  1. כיתבו את הטקסט שתהיו מעוניינים לספור את כמות המילים שלו.
  2. במידה ותרצו לספור רק חלק מהטקסט שנכתב, סמנו באמצעות העכבר את הטקסט שאותו אתם מעוניינים לספור.
  3. הביטו בתחתית העמוד בצד שמאל
  4. מצאו את כמות המילים (כפי שמתואר בתמונה).

ספירת מילים ב־Word

בטקסט המסומן בתמונה ניתן לראות כמות מילים מתוך מספר מסוים, זאת משום שסימנו טקסט ספציפי בתוך הטקסט אותו רצינו לספור.

Google Docs הוא אתר אינטרנט ולא תוכנה אך ניתן להשתמש בו בתור אפליקציה והשימוש שלו נפוץ מאוד. ספירת מילים ב־Google Docs תתבצע באמצעות שני אפשרויות.

אפשרות 1:

  1. כתיבת המסמך שאותו אנו רוצים לספור.
  2. לחיצה בסרגל הכלים העליון באתר על 'כלים'.
  3. לאחר מכן לחיצה על 'ספירת מילים'

אפשרות 2: שימוש בקיצור המקלדת – Ctrl + Shift + C.

ספירת מילים ב־Google Docs

התוכנה Sublime Text מיועדת בעיקר לעריכת קוד. כמו כן, משתמשים רבים רואים בו שימוש גם עבור כתיבת טקסטים ארוכים במהירות. התוכנה מאפשרת כמו שלל תוכנות אחרות לספור את המילים בטקסט.

  1. כתיבת הטקסט אותו נרצה לספור.
  2. סימון הטקסט שאותו נרצה לספור – ללא הסימון, לא יופיע כמות המילים בטקסט.
  3. מבט לסרגל התחתון של התוכנה ובדיקת כמות המילים.

 

ספירת מילים ב־Sublime